Teosyal Teoxane w medycynie estetycznej

home skincare eshop

Teosyal to linia wypełniaczy należących do gamy szwajcarskich produktów kosmeceutycznych Teoxane Laboratories, przeznaczonych do pielęgnacji skóry.

Produkty z serii stosowane są  w zabiegach medycyny estetycznej, a ich głównym składnikiem jest usieciowany kwas hialuronowy oraz środek przeciwbólowy – lidokaina.

Linia wytwarzana  jest wykorzystując innowacyjną technologię kwasu RHA, który głęboko odbudowuje skórę i jednocześnie ją odżywia i odświeża, pozostawiając efekt rozświetlenia.

 

Produkty serii występują w różnych stężeniach i dobierane są indywidualnie, w zależności od oczekiwanego efektu kuracji i specyfiki skóry. Mają formę przezroczystego, sterylnego i elastycznego żelu pochodzenia niezwierzęcego, który dzięki niskiemu poziomowi protein i endotoksyn bakteryjnych niweluje u pacjentów występowanie reakcji alergicznej, a zawartość lidokainy zapewnia komfort związany z zabiegiem i minimalizuje ból z nim związany.

Żele linii TEOSYAL wytwarzane są wykorzystując najnowsze technologie i dzięki specjalnej recepturze i innowacyjnym metodom produkcji zawartość jednofazowego kwas hialuronowego występuje w jednym z najwyższych dostępnych na rynku stężeń.

Działanie TEOSYAL

TEOSYAL to preparat przeznaczony do stosowania przez specjalistów. Wstrzykiwany jest w miejsce, które ma być skorygowane lub wypełnione, a substancja szybko się wchłania, nawilża skórę i skutecznie redukuje zmarszczki pozostawiając naturalny efekt liftingu.

Produkty z serii doskonale integrują się z tkankami skórnymi i są niezwykle dobrze tolerowane przez organizm, a rezultat ich działania długotrwale utrzymuje się na skórze. Pożądany efekt zazwyczaj uzyskiwany jest po jednym zabiegu, jednak jest to uzależnione od doboru produktu i wielu innych czynników. W przypadku zmarszczek głębokich lub większych ubytków tkanki zdarzają się sytuacje, że po upływie kilku tygodni konieczny jest zabieg uzupełniający w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu.

 

DERMAL FILLERS1

 

TEOSYAL RHA ® – wypełniacze idealne dla ust

Usta są obszarem, który jest w ciągłym ruchu. Kobiety wypowiadają nawet 20 tysięcy słów dziennie, dlatego preparat musi odpowiadać trudnym warunkom, w jakich będzie przebywać. Ponadto usta są bardzo delikatną błoną śluzową, która stale dotykana jest językiem. Dlatego preparat musi być spójny i niewyczuwalny, tak aby zapewniał całkowity komfort. Dedykowane do zabiegów w obszarze ust, wypełniacze szwajcarskiej firmy TEOXANE, stworzone zostały w oparciu o opatentowaną technologię, która uwzględnia specyficzne wymagania ruchomych obszarów twarzy. Preparaty bazują na metodzie dynamicznej reologii, a dzięki zastosowaniu opatentowanej formuły sieciowania w pełni integrują się z tkanką. Oznacza to, że gdy się uśmiechamy lub coś mówimy, żel dostosowuje się do ruchu naszych warg, nie pozostawiając wrażenia sztucznego wypełnienia czy ingerencji. Preparaty pozwalają zachować naturalną ekspresję oraz piękno ust, zapewniając jednocześnie nawilżenie i długotrwałe efekty.

TEOSYAL PureSense Kiss

TEOSYAL PureSense Kiss to produkt stworzony z myślą o korekcji i poprawieniu konturu ust. Stosuje się go w celu modelowania, zwiększenia objętości i uwydatnienia, pozostawia efekt naturalnego wypełnienie, który długo utrzymuje się na ustach.

Produkt ma postać przezroczystego żelu o wysokiej sprężystości, posiada właściwości nawilżające, jest w 100% przyswajalny, a jego stosowanie jest niezwykle bezpieczne. Preparat zawiera lidokainę, która redukuje uczucie dyskomfortu związane z zabiegiem.

TEOSYAL PureSense Redensity I

Formuła  TEOSYAL Redensity I to najnowsza linia produktów, która łączy w sobie właściwości wypełniacza i mezoterapii i jest wykorzystywana w zabiegach mających na celu rozświetlenie i nadanie blasku skórze, a także jej odbudowę i poprawę elastyczności.

Przeznaczeniem TEOSYAL Redensity I jest korekcja drobnych linii na twarzy, szyi i dekolcie, a najlepszy efekt osiąga się poprzez aplikację preparatu w 3 sesjach z 3 tygodniowym odstępem czasowym.

W skład produktu wchodzi nieusieciowany kwas hialuronowy, kompleks aminokwasów antyoksydantów i minerałów, które stymulują wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny oraz przyspieszają proces powstawania nowych komórek, a także dodatek lidokainy, która zmniejsza uczucie dyskomfortu związane iniekcją.

 

skincare 1

 

TEOSYAL PureSense Redensity II

Teosyal PS Redensity II jest produktem, którego przeznaczeniem jest niwelowanie cieni pod oczami oraz korekcja delikatnej skóry w okolicach oczu. Preparat zapewnia długotrwałe efekty potwierdzone klinicznie i został opracowany według innowacyjnej formuły 3 w 1, która jest kombinacją średnio-usieciowanego kwasu hialuronowego, kompleksu składników: aminokwasów, przeciwutleniaczy i minerałów odpowiedzialnych za odbudowę skóry, a także środka znieczulającego – lidokainy.

Redensity występuje w formie żelu, który dzięki odpowiedniemu połączeniu składników posiada niskie właściwości higroskopijne, więc wywiera minimalny nacisk na tkanki. W związku z tym ryzyko powstawania obrzęków związanych z zastosowaniem preparatu jest znikome.

Produkt zapewnia naturalne i długotrwałe efekty, skóra jest odżywiona i wygładzona, a cienie pod oczami wyrównane. Zalecane jest rozłożenie zabiegu na dwie sesje. Pierwsza miałaby być delikatną podkorekcją, a druga, wykonana w odstępie miesiąca stanowiłaby jej uzupełnienie.

Efekty utrzymują się do 12 miesięcy, jednak czas ten uzależniony jest od wielu czynników, takich jak rodzaj skóry, miejsca wykonania zabiegu oraz zastosowanej przez lekarza techniki.

TEOSYAL PureSense Ultra Deep

TEOSYAL PureSense Ultra Deep to specjalnie opracowany produkt, przywracający objętość i mający za zadanie wypełnianie głębokich bruzd i zmarszczek, a także kształtowanie owalu twarzy ze szczególnym ukierunkowaniem na kości policzkowe. Efekt wypełnienia jest długotrwały i utrzymuje się nawet do 16 miesięcy.

Produkt ma formę przezroczystego, usieciowanego żelu na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem substancji znieczulającej- lidokainy, zapewniającej jak wysoki i minimalne uczucie bólu w czasie wykonywania zabiegu.

TEOSYAL PureSense Global Action

TEOSYAL PureSense Global Action to wśród wszystkich preparatów linii TEOSYAL produkt najbardziej uniwersalny, bo rekomendowany jest do wszystkich obszarów twarzy.

Wypełnia średnie zmarszczki i fałdy, ale może być również stosowany w zabiegach mających na celu wypełnienie i modelowanie ust, choć nie zapewnia takiego efektu wolumetrycznego jak inny preparat serii – TEOSYAL PureSense Kiss.

W skład preparatu wchodzi usieciowany kwas hialuronowy oraz lidokaina, która niweluje uczucie dyskomfortu związanego z przeprowadzeniem zabiegu i wstrzyknięciem substancji, a produkt ma formę przezroczystego, sprężystego żelu.

Po wykonanym zabiegu efekt utrzymuje się do 12 miesięcy, a skóra jest wyraźnie wygładzona, sprężysta i jędrna. Szczególnie rekomendowany jest w zabiegach korekcyjnych u osób po 45 roku życia.

TEOSYAL PureSense Deep Lines

TEOSYAL PureSense Deep Lines to jeden z produktów linii TEOXANE, który ma wszechstronne zastosowanie. Preparat doskonale sprawdza się w zabiegach wypełniających głębokie zmarszczki fałdy i bruzdy, a także w celu  zwiększenia objętości policzków i ust oraz modelowania owalu twarzy.

Produkt ma formę lepkiego żelu i pozostawia efekt gładkiej, jędrnej nawilżonej i napiętej skóry, który utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. W celu wydłużenia rezultatu zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego, zazwyczaj po upływie 6-9 miesięcy od pierwszego zabiegu.

TEOSYAL PureSense Ultimate

Produkt TEOSYAL PureSense Ultimate to preparat, który gwarantuje wolumetryczne odmłodzenie twarzy oraz skutecznie i szybko modeluje i kształtuje jej rysy. Stosowany jest w celu zniwelowania głębokich bruzd i zmarszczek, poprawy kondycji wiotkiej skóry, która z wiekiem traci jędrność oraz podniesienie zapadniętych policzków i skroni.

Stosuje się go również w walce objawami lipodystrofii czyli choroby związanej z upośledzeniem i zanikiem tkanki tłuszczowej.

Rezultaty utrzymują się do 18 miesięcy, a skóra jest widocznie wygładzona, odżywiona i napięta. Po zabiegu z wykorzystaniem produktu TEOSYAL PureSense Ultimate zauważalny jest natychmiastowy efekt liftingu, skóra jest nawodniona, a objętość tkanki podskórnej zwiększa się.

Dzięki zawartości lidokainy zabieg jest niemal bezbolesny i uczucie dyskomfortu z nim związane zredukowane do minimum.

TEOSYAL Touch Up

TEOSYAL Touch Up to produkt stworzony z myślą o korekcji drobnych bruzd i zmarszczek wokół ust, policzków oraz czoła, ale preparat stanowi również doskonałe uzupełnienie zabiegów wykonanych z użyciem pozostałych produkty serii TEOSYAL. Po zastosowaniu preparatu skóra jest widocznie odmłodzona jędrna i nawilżona, a efekty utrzymują się na skórze do 9 miesięcy.

TEOSYAL Touch Up to biokompatybilny jednofazowy wypełniacz skórny w formie przezroczystego żelu o właściwościach nawilżających. Jest w 100% przyswajalny, pozostawia skórę jędrną gładką i sprężystą.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, która charakteryzuje się obniżonym poziomem białka i endotoksyn bakteryjnych zmniejszona jest nadwrażliwość na stosowanie leku i wywołuje on stosunkowo niewiele działań niepożądanych, ryzyko ich wystąpienia jest niewielkie, a jeśli już się pojawią bardzo szybko ustępują